Teknik bilgi


EMAREI® güçlü mıknatıslar ve patlayıcıların bulunduğu, patlamaya ya da yangına elverişli ortamlarda çalışan profesyonellerin ihtiyaçlarına yönelik performans odaklı, ergonomik olarak özel tasarlanmış, berilyum bakırdan oluşan, kıvılcım çıkarmayan ATEX alet takımları ve anti-manyetik, titanyum, berilyum bakır ve anti manyetik paslanmaz çelikten oluşan MR koşullu titanyum alet takımları üreten Avrupalı, esnek bir tedarikçidir 

 

Bizler, sizin zorlu iş ortamlarında işinize konsantre olmanızı istiyoruz ve bunun için el aletlerinizin güvenlik unsurları ile ilgileniyoruz.

 

Yüksek kaliteli anti-manyetik ve kıvılcım çıkarmayan alet takımları üretme hedefiyle sürekli olarak ürün yelpazemizi genişletiyor, son derece uygun koşullara ileri teknoloji ürünü, kullanıcı dostu sistem çözümleri sunuyoruz ve bu sayede yüksek oranda müşteri memnuniyeti elde ediyoruz

 

 

 

Global olarak aktif dağıtım ortaklarımızla başarılı bir şekilde iş birliği yapıyor, şirketimizin ve ürünlerimizin itibarını sürdürülebilir bir şekilde güçlendirmeye çalışıyoruz. Müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için son derece istekliyiz.


MR güvenliği hakkında Teknik bilgi


MR Safe -  MR ortamının manyetik alanına girdiğinde bilinen herhangi bir tehlikesi olmayan ürünlerdir. MR Güvenli ürünler, elektriksel olarak iletken olmayan, metalik olmayan ve manyetik olmayan malzemelerden yapılır.

 

Tamamen elektriksel olarak iletken olmayan, metal olmayan ve manyetik olmayan malzemelerden oluşan bir ürünün MR güvenli olması test verisine dayanmaktan çok bilimsel verilere bağlı olarak belirlenebilir. MR güvenli ürünlere örnek olarak pamuklu bezler veya silikon kateterler verilebilir.


MR koşullu - Tanımlanmış koşullar içinde MR ortamında ispatlanmış güvenliği olan ürünlerdir. En azından statik manyetik alanın koşulları, anahtarlı degrade manyetik alan ve yüksek frekanslı alanlar dikkate alınır. Ürünün spesifik konfigürasyonları dahil olmak üzere ek şartlar gerekebilir.

 

Ek işaretleme - Bir işaret ile birlikte "MR Koşullu" olarak kabul edilen ek bilgiler, bir öğenin MR ortamında güvenli bir şekilde kullanılabileceği ek koşullar hakkında bir açıklama sağlar. 


MR güvensiz— hasta, sağlık personeli veya MR ortamındaki diğer kişiler için kabul edilemez riskler oluşturan bir ürün. ATEX-El aletleri hakkında Teknik bilgi


Berilyum-bakır el aletleri, kıvılcım çıkarmadan çalışılması gereken tüm alanların vazgeçilmez yardımcı unsurlarıdır, zaten Cu-Be el aletleri piyasada kıvılcım çıkarmayan aletler olarak da anılır. Kullanım alanları, yanıcı sıvı ve gazların bulunduğu tüm ATEX alanlarıdır, örneğin:

  • İtfaiye
  • Sanayi
  • Yakıt ikmal sistemleri
  • Boya Atölyeleri
  • Gaz ve elektrik dağıtım hatları

Berilyum-Bakır alaşımları anti-manyetiktir ve son derece iyi anti statik özelliklere sahiptir. Birçok ortamda son derece yüksek bir paslanma direnci gösterirler. Berilyum-bakır el aletleri anti-manyetik olduklarından rahatlıkla güçlü manyetik alanlarda da kullanılabilirler.

 

Güvenlik uyarısı: Katı halde hazırlanmış şekliyle berilyum-bakır alaşımları cilt ile temas, soluma ve / veya yutma sonucu insan sağlığı için doğrudan bir tehlike arz etmez. Fakat alaşım elemanı olarak berilyum son derece zehirlidir. Bu nedenle tıraşlama, kaynaklama ve çözelti tavlama gibi işlemler esnasında oluşabilecek solunmaya müsait partiküllerin oluşmamasına dikkat edilmelidir. Mekanik işleme (frezeleme, tornalama, delme) ise güvenli olarak kabul edilir, çünkü bu esnada solunabilecek küçüklükte parçacıklar meydana gelip havaya karışmaz.


Özellikler ve işlevler

 

Özellikler

Uygulama veya avantajlar

Kıvılcım Çıkarmaz

Özellikle petrol, gaz ve petrokimya sanayi gibi potansiyel patlayıcı ortamlarda kullanılabilir

 Anti-Manyetik

Sadece anti-manyetik aletlerle çalışılmasına izin verilen ortamlar için gerekli

Paslanmaz

Denizcilik ya da yangın söndürme tertibatları gibi paslanmaz ortamlarda gereken önemli özellik

Döküm sonrası dövülmüştür

Daha iyi mekanik özellik ve daha iyi bitirme işlemi sağlar

 

Berilyum-Bakır (Be-Cu) ve Alüminyum-Bronz (Al-Br) karşılaştırması)

Farklar

Berilyum-Bakır (BE-Cu)-Alaşımı

Alüminyum-Bronz (Al-Br)-Alaşımı

Sertlik

35-40 HRc (283-365 Brinell)

 25-30 HRc (229-291 Brinell)

Gerilme Direnci

1117 N/mm2 - 1326 N/mm2

782 N/mm2 - 989 N/mm2

Esneklik

δ ≤ 1,0 %

δ ≤ 5 %

Manyetizma

0

1,2

   

Başlıca Kullanım Alanları

Petrokimya

Yangın Söndürme Sanayi

Madenler

Rafineri

Kimya sanayi

Savunma

Gaz ve Petrol Boru Hatları

Tahıl ambarları ve Değirmenler

Hava Kuvvetleri

Elektrik santralleri

Bira Fabrikaları

Donanma

Boya Üretimi

Alkol işleme sanayi

Silah ve mühimmat üretimi

Plastik üretimi

Damıtma tesisleri

Havacılık Sanayi

İlaç sanayi

İtfaiye

Otomotiv Sanayi